Jak wyglądają "rezygnacje" na ŚUM-ie

Andrzej
Kategoria:
Porównanie liczby zapisanych użytkowników na Śląski Uniwersytet Medyczny

Dobra wiadomość to taka, że liczba rezygnujących jest dość duża (-62 osoby) co może oznaczać, że osoby, które dostały się na inną uczelnię a wcześniej były zapisane na ŚUM - potwierdzają swoją rezygnację - duży PLUS dla wszystkich takich osób. 

Oczywiście nie jestem w stanie ocenić skali tego procesu (tzn. na liście mogą w dalszym ciągu znajdować się osoby, które pomimo tego, że zakwalifikowały się na inną uczelnię nie zrezygnowały z Katowic). 

ŚUM - Analiza 1-ej listy

Andrzej
Kategoria:

Śląski Uniwersytet Medyczny zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia ma największą liczbę miejsc na kierunku lekarskim. Wydział Lekarski w Katowicach i Wydział Lekarski w Zabrzu mają łącznie przygotowane 690 miejsca na studiach stacjonarnych. 

Wiele prognoz publikowanych na początku rekrutacji jest mało dokładnych ponieważ bazuje na małej liczbie znanych parametrów. Ja w swojej analizie będę opierał się na wybranych danych dostępnych już po zakończeniu okresu kiedy można było dokonywać wpisów na poszczególne uczelnie (na podstawie list rankingowych).