Rekrutacja 2021

Andrzej
Kategoria:

Tworzenie nowej bazy progów właśnie się rozpoczeło - zaktualizowałem bazę danych, tak że jest gotowa do przyjęcia nowych wyników. 

Już niedługo, 5 lipca będą znane wyniki matur i wówczas rozgorzeją naprawdę gorące dyskuje i setki pytań wejdzie/nie wejdzie -> niestety odpowiedź na to pytanie jak zwykle poznamy w zasadzie 1 października a na niektórych uczelniach jeszcze później. Niestety ten rok bedzie zupełnie nieprzewidywalny i chyba na pewno nie pokuszę się o snucie jakichkolwiek prognoz co do progów na poszczególne uczelnie, chociaż pierwsze progi podane przez uczelnie mogą stać się jakimś wyznacznikiem i warto będzie im się przyjrzeć.

Jak już rozpocznie się rekrutacja i uczelnie medyczne zaczną publikować progi, zachęcam wszystkich zainteresowanych i dobrze poinformowanych do podawania aktualnych progów. Wszystkim życzę dostania się na upragnioną uczelnię  

Podsumowanie rekrutacji 2020

Andrzej
Kategoria:

Część uczelni zakończyło już oficjalną rekrutację (choś prowadzą pewnie jeszcze rekrutację "telefoniczną"),  natomiast inna część uczelni jeszcze oficjalnie prowadzi rekrutację do  końca października. Wydaje mi się jednak, że już teraz można napisać kilka słów podsumowani. Na początku odniosę się do moich prognoz. Generalnie na podstawie analizy centyli zakładałem wyraźny wzrost prógów w bieżącym roku -> na większość uczelni przewidywałem wzrost 8-10p.

Nowa prognoza...

Andrzej
Kategoria:

Czytając komentarze zauważyłem, że część osób uważa, że moje progi zostały podane bez żadnej analizy powiedzmy tak "z kapelusza". Spróbuję pokazać, że tak nie jest. Oczywiście każda prognoza ma jakieś założenia, które jeśli okażą się błędne to mogą doprowadzić do błędnych wniosów.