PUM - Po II liście

Odsłony: 1624
Andrzej

PUM to w tej chwili jedna z najciekawszych uczelni do analizy ponieważ na obecnym etapie rekrutacji do "zagospodarowania" jest największa pula wolnych miejsc ze wszystkich uczelni medycznych. 

 Na początek trochę danych statystycznych:

  • Liczba miejsc - 250
  • Na I liście zakwalifikowano 538 osób - wzięto sporą "nadwyżkę" - 115%
  • Z I listy zapisało się - 88 osób - pozostało 163 wolnych miejsc. 88 zapisów oznacza, że zostało obsadzonych 35% z dostępnej puli miejsc, ale z drugiej strony zapisało się tylko ok 16% z tych, którzy zostali zakwalifikowani. To najniższy wynik ze wszystkich analizowanych uczelni. (Trochę statystyk )
  • Na II liście  zakwalifikowano kolejne 212 osób - "nadwyżka" to już tylko ok. 35% z liczby wolnych miejsc.

Poniżej przedstawiam wykres "rozkład" zapisów (zapisało się 3 osoby z wynikiem 200 - usunąłem dla lepszego dopasowania). Z wykresu wynika, że z kolejnej listy zapisze się ok. 49 osób (tylko 49), ale podejrzewam, że dynamika zapisów będzie trochę większa. Z I listy było bardzo mało zapisów ponieważ Szczecin jest "opóźniony" z rekrutacją i większość kandydatów ulokowała się już na innych uczelniach - a do Szczecina zapisały się tylko te osoby (przynajmniej większość) dla których Szczecin będzie I wyborem. Na drugiej liście, próg wynosi 154 punkty i ilość zapisów powinna być relatywnie nieco większa.

Wnioski:
  • Zakładam, że z II listy zapisze się ok. 55-60 osób (co stanowiłoby ok 40% z dostępnej puli miejsc. Po II liście zajętych zostanie ok. 145 miejsc. Nie obsadzone pozostanie ok. 105 miejsc.
  • Bezpieczny "nadmiar" kandydatów, który może pojawić się na III liście to ok. 20-30% (moje założenie) - co pozwoli na III liście zakwalifikować kolejne 135 osób 
  • Moja prognoza na próg na III listę to: 152p z warunkiem (okolice 445 miejsca na II liście rankingowej). Lista rankingowa w Szczecinie jest "dziwnie" nieuporządkowana.
  • Moja prognoza na próg na IV listę to kolejne 70 miejsc co może dać całe  151p  (duży znak ?)

 

 

 

Szczecin - analiza listy 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: