Prognoza III, IV i V lista

Odsłony: 508
Andrzej

Przeanalizowałem dane dotyczące tego, jak kandydaci z I listy dokonywali wpisu i na podstawie danych narysowałem poniższy wykres. Kolorem pomarańczowym (do 267 włącznie) narysowane zostały rzeczywiste dane, a kolorem szarym przewidywane. Z wynikiem 300p zapisało się 7 osób, ale aby poprawić dopasowanie zmieniłem tą wartość na 1.

Na podstawie rzeczywistych danych wyliczyłem tzw. linię trendu i na jej podstwie określiłem, że z drugiej listy zapisze się prawdopodobnie ok. 80 kandydatów. Spowoduje to, że zablokowanych zostanie 125+80 =205 miejsc. Zatem:

  • z III listy będzie mogło zakwalifikować się  ok. 60 osób  - przewidywany próg: 259 (tylko kilka osób z tym wynikiem - ale Wrocław bierze małą "górkę" więc może weźmie kilka osób więcej) 
  • z IV listy będzie mogło zakwalifikować się ok. 35 osób - przewidywany próg: 258 (tylko kilka osób z tym wynikiem)
  • z V listy będzie mogło zakwalifikować się ok. 15 osób - przewidywany próg: 258 (kolejne 15 osób z tym wynikiem)
  • Oczywiście, to tylko moje gdybania, progi na pewno obniżą się po rezygnacjach, a następnie w rekrutacji wrześniowej.
  • (! Dodałem ten punkt) Wrocław, żąda orginalnego świadectwa maturalnego - może to spowodować, że ilość osób rezygnujących ze studiowania we Wrocławiu będzie większa i od razu widoczna w systemie rekrutacyjnym (np. po dostaniu się na WUM, lub CMUJ ....), co może mieć wpływ na progi (mogą być niższe, niż tu wyliczone - na chwilę obecną trudno oszacować liczbę rezygnacji)

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: